МЕТОДИЧНА РОБОТА
Методична робота в ліцеї здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про удосконалення методичної роботи в системі професійно-технічної освіти», «Типового положення про атестацію педагогічних працівників», планом роботи Миколаївського професійного ліцею.
Методична робота спрямована на вдосконалення системи роботи кожного педагога в контексті роботи над проблемною темою ліцею «Розвиток творчого потенціалу педагогів, майстрів та учнів на основі інноваційних підходів до організації навчально-виробничого процесу»
Основні завдання методичної служби:
- Підвищувати рівень мотивації педагогів до самоосвіти, самоаналізу, самоконтролю, самовдосконалення;
- Залучення викладачів до висвітлення власного досвіду серед педагогічної громадськості;
- Розвиток творчого потенціалу педагогів, впровадження досягнень кращого педагогічного досвіду, практична його реалізація.
- Створювати середовище постійного професійного науково – методичного супроводу розвитку учня.
- Впроваджувати комп’ютерні технології в навчально-виробничий процес, створювати сучасне мультимедійного забезпечення викладання предметів.
- Активізувати роботу по вивченню, узагальненню і впровадженню в практику перспективного педагогічного досвіду кращих педагогів ліцею.
Методичний кабінет – центр навчальної, науково-методичної роботи з інженерно-педагогічними працівниками ліцею.
Мета методичного кабінету – сприяти впровадженню науково-педагогічних знань, нових досягнень у галузі навчання та виховання учнівської молоді.
У методичному кабінеті створені необхідні умови для підготовки викладачів, майстрів виробничого навчання до уроків, позаурочних заходів, є необхідна методична література, комп’ютер з підключенням до центрального серверу навчального закладу, що дає можливість педагогічним працівникам користуватися необхідними матеріалами, розміщеними в мережах Internet.
Багаторічна робота, напрацьований матеріал систематизовано і в методичному кабінеті є каталог матеріалів педагогічних працівників, що дає можливість прослідковувати систему роботи, спрямовувати діяльність колективу за єдиною методичною проблемою
Основні напрями роботи кабінету:
1. Забезпечення методичного супроводу діяльності ліцею в умовах оновлення системи професійно-технічної освіти.
2. Впровадження особистісно орієнтованого підходу, індивідуальних програм розвитку, створювати середовище постійного професійного науково-методичного супроводу розвитку учня.
3. Впровадження комп’ютерних технологій в навчально-виробничий процес, створення сучасного мультимедійного забезпечення викладання предметів.
4.Удосконалення моніторингу якості педагогічної діяльності, розробити єдиний інструментарій оцінки діяльності методичних комісій.
5. Сприяння запровадженню інноваційних технологій у навчальний процес, поширення результативності роботи, проведенню фестивалю відкритих уроків в рамках проекту «Творчий педагог».
6. Створення умов для розвитку творчої активності педагогів, підвищення професійного рівня і зростання результативності праці педагогів.
7. Активізація роботи по вивченню, узагальненню і впровадженню в практику перспективного педагогічного досвіду педагогів ліцею.
8. Створення єдиної електронної бази комплексного методичного забезпечення навчально-виробничого процесу.
9.Науково-методична робота з вивчення та узагальнення перспективного педагогічного досвіду, визначення шляхів його творчого використання.
Ми в соціальних мережах