Миколаївський професійний ліцей
Ми бажаємо бути професіоналами!

ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК

На базі повної загальної середньої освіти ( 11 класів)

Термін навчання: 1 рік

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу

1. Професія — 7212. Електрогазозварник

2. Кваліфікація — 3 розряд

3. Кваліфікаційні вимоги

 

3.1 Повинен уміти:Виконувати  ручне дугове, газове, автоматичне і механізоване дугове зварювання в захисних газах і під шаром флюсу простих  деталей і  вузлів  зі сталей другої групи зварюваності, наприклад  Ст5; СТ5Г (пс, сп) ); 30; 35;  12Х2Н4А; 20ХН3А ; 30Л; 35Л ), кольорових металів і сплавів;  середньої складності деталей, вузлів, трубопроводів зі сталей першої групи зварюваності, наприклад: Ст. 1  – Ст. 4(кп, пс, сп)  08-25 15К, 20 К і трубопроводів  у всіх положеннях крім стельового.

   Виконувати кисневе  прямолінійне і криволінійне різання в різних положеннях металів, простих і середньої складності деталей з вуглецевих та низьколегованих сталей  першої групи розрізуваності, наприклад (Ст1-Ст6; 10; 20; 25; 15Г; 10Г2); і другої групи розрізаємості  Ст5; СТ5Г (пс, сп) ); 30; 35;); 12Х2Н4А; 20ХН3А ; 30Л; 35Л ; за розміткою вручну, з використанням газокисневих різаків і різаків для роботи на газах-замінниках;  (пропан, природний газ,  МАФ,  пари гасу, бензині ),  на переносних, стаціонарних та плазморізальних  машинах у всіх положеннях.

Виконує ручне дугове, повітряне стругання простих і середньої складності деталей з вуглецевих (до 0,3 С) і низьколегованих сталей (до 10% л.д.), чавуна в різних положеннях.

    Наплавляє раковини і тріщини в деталях, вузлах і відливках середньої складності.

 

3.2 Повинен знати: будову  електрозварювального обладнання: зварювальні трансформатори; зварювальні випрямлячі (одно та багатопостові)   баласних реостатів; зварювальних  перетворювачів та  їх призначення;

газозварювальної апаратури: пальники (інжекторні; безінжекторні, для роботи на газах-замінниках); ацетиленові генератори; запобіжні затвори (водяні; сухі); газові балони (ацетилен; кисень; пропан, вуглекислий газ) та вентилі до них; редуктори для стиснутих газів (ацетилен; кисень; пропан, вуглекислий газ);

зварювальних напівавтоматів: для механізованого  дугового зварювання в СО2; для механізованого  дугового зварювання  порошковим  і самозахисним дротом під шаром  флюсу; зварювальних автоматів: для автоматичного зварювання в захисних газах і  під шаром флюсу. Вимоги до зварного шва відповідно до : положення у просторі. Будову зварного з’єднання  (зони зварного з’єднання, їх мікроструктура) ; способи їх випробування (розрив на міцність, витривалість,  згин, пластичність).  Види контролю (зовнішній огляд  гасом або рідиною, радіаційний та ультразвуковий, магнітний); способи вибору марок електродів залежно від хімічного складу  сталей, які зварює; властивості і призначення захисного покриття електродів і властивості захисних газів; вимоги  підготовки деталей і вузлів під зварювання відповідно до ДСТУ  та технології заварювання (розробка кромок відповідно до товщини металу, встановлення зазору, прихвачування); правила вибору  режиму нагріву металу залежно від марки сплаву та його товщини; причини виникнення внутрішніх напруг та деформацій у виробах, які зварює, і заходи щодо їх запобігання. Основні технологічні прийоми зварювання і наплавлення деталей різного хімічного складу: сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів; вибір режиму  різання і норми на  витрати газів під час кисневого різання. Вимоги до поверхонь після повітряного стругання.

 

4. Сфера професійного використання випускника:

Виробництво машин та устаткування.

 

5. Спеціальні  вимоги:

5.1. Вік по закінченню терміну навчання – не менше 18 років 

5.2. Стать - жіноча, чоловіча.

5.3. Медичні обмеження.