Миколаївський професійний ліцей
Ми бажаємо бути професіоналами!

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

         Миколаївський професійний ліцей  - це державний професійно-технічний навчальний заклад другого атестаційного рівня, підпорядкований Міністерству освіти і науки України, який забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти. Ліцей здійснює підготовку робітників відповідного рівня кваліфікації з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі базової загальної середньої освіти чи повної загальної середньої освіти, а також підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та курсове професійно-технічне навчання робітників та незайнятого населення.

        Наказом Президії Верховної Ради СРСР Миколаївський професійний ліцей було засновано 2 жовтня 1940 року, як ФЗО № 2. Першим директором був Динабург Михайло Якович. Заклад знаходився в селищі  Темвод та готував робочу зміну лише будівельних спеціальностей. Перший набір складав 400 чол.

В роки Великої  Вітчизняної війни з 1 серпня 1941 року  по 11 травня 1944 року  знаходився в евакуації (м. Азбест Свердловської області) та готував спеціалістів  для гірничодобувної промисловості (добування азбесту та гірничого каміння), після  чого ФЗО №2 повернулося в м. Миколаїв.
        З 25 червня 1946 року до  1966 р. навчальний заклад знаходився в смт Жовтневе.  А в 1966 році  ФЗО № 2 було переміщено за адресою: м. Миколаїв, вул. Рекордна, 69 ( де знаходиться до теперішнього часу) та  перейменоване у професійно-технічне училище №13. 
      В   подальшому,   з метою   створення умов  для   підготовки кваліфікованих робочих  з отриманням повної загальної середньою освітою, в 1970 році навчальний заклад було перейменовано   в ГПТУ-13, а потім згідно наказу від 22.10.1984 за №583  в СПТУ-13. Навчальний заклад готував робочих будівельних спеціальностей,  слюсарів з ремонту автомобілів, машиністів бурової установки, електрозварників ручного зварювання.

       У 1990р. училище почало проводити підготовку за новими спеціальностями: машиніст холодильних установок, виконавець художньо-оформлювальних робіт, художник розпису по дереву, з 2000 р.  заклад став здійснювати  підготовку водіїв категорії „В” і „С”.

       В листопаді 2002р. одним з перших в області ПТУ-13 було реорганізоване в Миколаївський професійний ліцей.  Сьогодні  Миколаївський професійний ліцей здійснює підготовку кваліфікованих робітників за 12 професіями.