80-річний ювілей

В 2020 році відзначає свій 80-річний ювілей система професійно-технічної освіти. Цей же рік є ювілейним і для Миколаївського професійного ліцею.

80-річний ювілей

Миколаївський професійний ліцей – це сучасний навчальний заклад, який готує для нашої країни кваліфіковані робітничі кадри.

Він являє собою міні-містечко площею 3,5 га, на території якого розташовані триповерховий навчальний корпус, спортивний зал з чотирма маленькими майданчиками, їдальня, комплекс «Захист Вітчизни», будівельний комплекс, майстерні. Поряд з навчальним корпусом розташований 5-ти поверховий гуртожиток на 200 осіб.

80-річний ювілей

В закладі є навчальна техніка у кількості 4 автомобілів, навчальний маневровий майданчик для вправ початкового водіння водіїв площею 700 м2, навчальні полігони. Проектна потужність ліцею розрахована на прийом та навчання 550 здобувачів освіти.

80-річний ювілей

Для провадження освітньої діяльності в закладі використовуються 24 кабінети і 5 лабораторій (будови та технічного обслуговування автомобіля, матеріалознавства, будівельних матеріалів, холодильних установок, обладнання електричного зварювання плавленням).

80-річний ювілей

Також обладнано 11 майстерень (з них: слюсарна майстерня, майстерня з ремонту автомобілів, електрозварювальна майстерня, газозварювальна майстерня, малярна майстерня, майстерня штукатурних робіт, майстерня кам’яних робіт, майстерня спецтехнологій та шрифтів, майстерня живопису, майстерня для машиністів холодильних установок, майстерня по ремонту обладнання).

Миколаївський професійний ліцей – один з найстаріших професійно-технічних закладів Миколаєва та Миколаївської області. 2 жовтня 2020 року йому виповнюється 80 років.

80-річний ювілей

В далекому 1940 році, 2 жовтня, Указом Президії Верховної Ради СРСР № 37 «Про державні трудові резерви» була створена державна система професійно-технічної освіти і, саме в цей день, створено Миколаївський професійний ліцей,  який при створенні звався школа фабрично-заводського навчання № 2.

80-річний ювілей

Він знаходився в селищі Темвод, готував робочу зміну лише будівельних професій і перший набір складав 140 чоловік.

80-річний ювілей

Першим директором був Динабург Михайло Якович, з яким в роки Великої Вітчизняної війни з 01 серпня 1941 р. ФЗО №2 було евакуйоване в м. Азбест, Свердловської області і під його керівництвом готувалися спеціалісти для гірничої промисловості.

80-річний ювілей

11 травня 1944 року навчальний заклад  повертається до Миколаєва  на вулицю 5-та Слобідська. З 25 червня 1946 року ФЗО № 2 переведено в смт. Жовтневе, де знаходилося до 1966 року. З 1966 року, після будівництва нового комплексу, заклад розташовується в мікрорайоні Варварівка.

80-річний ювілей

З 1956 по 1958 рік заклад мав назву Будівельна школа № 2, з 1958 по 1963 — Будівельне училище № 2, з 1963 по 1984 — Міське професійно-технічне училище № 13, з 1984 по 1998 — Середнє професійно-технічне училище № 13, з 1998 по 2002 — професійно-технічне училище № 13.

80-річний ювілей

У листопаді 2002 року наказом Міністерства освіти і науки України, одним з перших у Миколаївській області, професійно-технічне училище № 13 було реорганізоване у Миколаївський професійний ліцей.

80-річний ювілей

Навчальний заклад здійснював підготовку кваліфікованих робітників з отриманням середньої освіти  будівельних професій, а також «Слюсарів з ремонту автомобілів, електрозварників ручного зварювання», «Машиністів бурових установок».

80-річний ювілей

Згодом ліцей розпочав підготовку за новими професіями, такими як: «Машиніст холодильних установок», «Оформлювач вітрин, приміщень та будівель», «Художник розмалювання по дереву». В 2002 році в ліцеї відкрилися курси з підготовки водіїв автомобілів категорії «В» і «С».

80-річний ювілей

Нині ліцей здійснює підготовку за 16 професіями, що забезпечують потреби будівельної та транспортної галузі, сфери побуту та промисловості регіону. За своє 80-літнє існування ліцей підготував понад 30 тисяч кваліфікованих робітників, які працюють на підприємствах України та за її межами.

Вихованці ліцею неодноразово ставали переможцями обласних конкурсів, олімпіад, а також призерами на Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності в містах Львові, Первомайську, Харкові, Запоріжжі, Сарнах, Донецьку, Кременчуці. В числі останніх здобутків — друге місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу з професії Маляр (2019 рік) та перемога в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу з професії Електрогазозварник (2020 рік).

В Миколаївському професійному ліцеї приділяється велика увага спортивно-масовому напрямку роботи.  Щороку в ліцеї проводяться спортивні змагання та заходи, їх кількість складає 23 – 24 заходи.

80-річний ювілей

Серед них першості з видів спорту (футбол, волейбол, баскетбол, легка атлетика, шахи, шашки, гирьовий спорт), військово-спортивні заходи (День захисника України, День Збройних сил України, Нащадки козацької слави), Олімпійський тиждень, день здоров’я та фізкультурника. Збірні команди МПЛ беруть участь Обласних Молодіжних іграх серед ЗПО Миколаєва.

80-річний ювілей

В 2019-2020 н.р. команди МПЛ посідали ІІ місце в баскетболі 3х3, ІІІ місце в настільному тенісі, ІІІ місце в шахах. Найвагомішим здобутком минулого року стало друге місце в обласному турі Всеукраїнського огляд-конкурсі «На кращий стан фізичного виховання в закладах П(ПТ)О». В позаурочний час учні вдосконалюють свої спортивні навички в спортивних гуртках з волейболу, баскетболу та атлетичної гімнастики.

80-річний ювілей

В різні роки закладом керували: Динабург М. Я., Трофименко О. І., Фросіняк Л. Л. (він  навчався у Школі фабричного навчання ФЗО №2   з 01.12.1948 по 01.07.1949 року в групі каменярів і здобув 5-й розряд. Через 20 років він став директором Міського професійно-технічного училища №13(МПТУ №13), Хоменко В. І., Лисовенко М. С., Харько А. П., Любарський Л. І., Клименко Т.М., Пустяков О.М., Ліновський Ю. В.

80-річний ювілей

Клименко Т. М. (директор, за успіхи в професійній діяльності, вагомий внесок у справу підготовки кваліфікованих робочих кадрів була нагороджена Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Почесним знаком «Відмінник народної освіти УРСР»),

80-річний ювілей

Пустяков О. М. (директор, за  досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління та вагомий внесок у розвиток національної освіти був нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України та нагрудним знаком «Відмінник освіти України»)

80-річний ювілей

За роки існування навчального закладу в педагогічному колективі працювало та працюють багато творчих, талановитих людей, справжніх професіоналів, які протягом багатьох років віддавали частинку своєї душі своїм учням. Це:

  • викладачі Баштова В. С., Мусатова Л. В., Табачникова Ф. Б., Сокол Б. П., Захлипа В. О., Качаліна Л. П., Єлгін Г. М., Буреніна В. Д., Сапронова А. А., Дітковська А. М., Дишлик Л. Я., Шаповалова М. А. (нагороджена Почесною грамотою МОН України), Пелюх Л. В., Лисенко Т. І., Кабашна Л.В.
  • майстри виробничого навчання Шилан Н. В., Хоменко Н. М., Зглауца В. Г., старший майстер Крот В. К., Литвинов В. М., Деркач О. М., Гаврикова Г. С. (нагороджена Почесними грамотами Міністерства народної освіти УРСР, Кабінету міністрів України, Міністерства освіти і науки України), Заболотько К. М., Бовдуй В. В., Ковальчук Г. І., Гришина Т. П., Раленко Л. М. (нагороджена Почесною грамотою МОіН України), Степанайтес Л. Г.
  • вихователь Пісчанська Л. Д.
  • заступники директора Подгорнова М. І., Курочка Г. О., Кривошей Н. О., Проводян Л. Д., Кирейчук С. М., Кабашний Б. Й. (нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України), Кострульов В. О. (нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України),
  • бухгалтер Буханець Л.Д.
80-річний ювілей
80-річний ювілей
80-річний ювілей
80-річний ювілей
80-річний ювілей
80-річний ювілей

Методист Барбулат Д. А. (пропрацювала в системі ПТО 50 років, із них в Миколаївському професійному ліцеї 48 років, нагороджена Почесними грамотами Держкомітету СРСР з профтехосвіти, Держкомітету УРСР з профтехосвіти, Міністерства освіти України, Кабінету Міністрів України, Почесним знаком «Антон Макаренко», відмінник  системи профтехосвіти СРСР, відмінник освіти України)

Продовжують роботу в ліцеї Заікіна Н. М. (стаж роботи в ліцеї 47 років), Кипер С. Ф. (стаж роботи в ліцеї 35 років), Бабич Г. Д. (стаж роботи в ліцеї 41 рік, нагороджена Почесною грамотою МОН України), Фіньков В. В. (нагороджений Почесною грамотою МОН України), Ровінська О. А. (нагороджена Почесною грамотою МОН України), Умріхіна Т.С., (стаж роботи в ліцеї 28 років, нагороджена нагрудним знаком Федерації профспілок України «Профспілкова звитяга»).

80-річний ювілей
80-річний ювілей

Багато випускників продовжили навчання у вищих навчальних закладах, стали керівниками підприємств, очолили підрозділи підприємств та організацій, стали успішними приватними підприємцями.

80-річний ювілей

Деякі з наших випускників  багато років залишились вірними вибраній професії та досягли професійного успіху. Наприклад, Бабич Володимир Васильович – випускник ліцею, отримав професію «Змінний буровий майстер», 48 років в професії, нагороджений  Золотою медаллю «Професійна слава України».

Особливою гордістю ліцею є його випускники, які повернулися до свого навчального закладу в якості викладачів та майстрів виробничого навчання: Гаврикова Галина Стратонівна,  Зайченко Сергій Іванович, Маляренко Віталій Володимирович,  Довжанський Олександр Володимирович, Ширяєва Олена Григорівна.

80-річний ювілей